Parkiety drewniane czy panele podłogowe?

Remontując podłogi w swoim mieszkaniu, chyba nikt nie bierze już pod uwagę czegoś innego, aniżeli drewna czy paneli, z wyłączeniem rzecz jasna pomieszczeń, gdzie stawia się na terakotę. I w zasadzie nie ma w tym nic nadzwyczajnego, bo zarówno panele podłogowe, jak i parkiety drewniane sprawdzają się znakomicie. Powstaje jednak pytanie, na co lepiej jest postawić? Jeżeli także i ciebie nurtuje taka zagwozdka, jesteśmy pewni, że choć trochę nasz artykuł pomoże ci w dokonaniu ostatecznego wyboru.

Jakość

Podłoga to zazwyczaj inwestycja nie na rok czy dwa, ale na długie lata. W związku z tym oczywiste jest to, że powinna być wysokiej jakości. Jeśli porównamy ze sobą parkiety drewniane i panele, nawet jeżeli będą one wysokiej jakości, to lepiej tutaj wypadną te pierwsze, co oczywiście nie oznacza, że to właśnie je Państwu w głównej mierze polecamy, bo nie można przejść obojętnie wobec szeregu innych czynników.

Cena

Nie bez znaczenia jest rzecz jasna cena, jaką przyjdzie nam zapłacić za naszą podłogę. Taniej i to nieraz o wiele zapłacimy za panele i dotyczy to nie tylko aspektu zakupu materiału, ale także jego ułożenia, a także późniejszych prac, jak na przykład lakierowanie czy olejowanie. Są to bowiem zabiegi, które powinien przejść każdy parkiet, jeśli nie chcemy za chwilę zmuszeni być do jego renowacji. Poza tym parkiet drewniany to nie jest podłoga do samodzielnego montażu, czego nie możemy powiedzieć o panelach. Z ich montażem raczej większego problemu mieć nie powinniśmy.

sklep z podłogami

  Fototapeta – jak ją dobrze położyć?