Najlepsze listwy do podłóg drewnianych – listwy dębowe i nie tylko

Jeśli wykańczamy swoje podłogi, najczęściej stawiamy na panele podłogowe, co oczywiście nikogo w nawet najmniejszym stopniu dziwić nie może. Jest to bowiem rozwiązanie nie tylko optymalne pod względem jakościowym, ale także finansowym. Poza tym trzeba mieć na uwadze, że obecnie panele podłogowe są coraz lepszej jakości, a nieraz swoją strukturą nawet bardzo zbliżone do parkietów drewnianych. Jednakże jeśli ktoś nie ma do nich przekonania i nie szkoda mu pieniędzy, stawia na parkiet. Błędem jest jednak przy takim wyborze postawić dodatkowo na zwykłe listwy przypodłogowe. Także i wtedy powinny być one naturalne, a więc drewniane lub przynajmniej pokryte fornirem.

Wytrzymałość

Na pewno wytrzymałość takich listew jest znacznie większa aniżeli tych wykonanych z materiałów sztucznych. Jest to pierwszy czynnik, który przemawia za tym, aby nabyć właśnie listwy dębowe lub wykonane z innego rodzaju drewna. O czym jeszcze należy pamiętać?

Barwa

Z pewnością bardzo ważny jest tutaj kolor takich listew, a przecież na ogół staramy się je dobrać kolorystycznie do barwy podłogi. Jeśli nie postawimy tu na listwy dębowe bądź też te z innego drewna, możemy mieć z tym problem, bo jednak nie da się ukryć, że drewno barwi się zupełnie inaczej gdyż jest materiałem w stu procentach naturalnym. Dlatego też dla ujednolicenia należy nabyć listwy dębowe. Najlepiej tego samego producenta, co parkiet.

sklep z podłogami

  Wygoda na wyciągnięcie ręki