Po co nam podkład pod panele podłogowe?

Każdy, kto w swoim mieszkaniu stawia na panele podłogowe, powinien także pomyśleć o specjalnym podkładzie, który jak nie trudno się domyślić kładziemy na posadzkę. Obecnie takie podkłady mają bardzo różnorodną firmę. Bardzo często w takiej sytuacji stawiamy na zwykłą piankę, co też nie może dziwić, bo jest to rozwiązanie najtańsze. Niemniej jednak tak jak i zazwyczaj, tak i w tym przypadku cena nie idzie w parze z jakością. Możemy bowiem powiedzieć, że posłużenie się pianką jest rozwiązaniem niedostatecznie dobrym, a już na pewno bardzo przeciętnym, jeżeli stawiamy na panele drewniane, po które przecież sięgamy coraz częściej.

Trzeba mieć bowiem na uwadze, że takie panele imitują, bo i mają imitować parkiety drewniane. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że rozróżnić je można nie tylko po wyglądzie, co jest coraz trudniejsze ze względu choćby na V-fugi, ale poruszaniu się po danej podłodze, bo podłogi drewniane zaliczane są do naprawdę bardzo cichych, co przy panelach nie jest już takie oczywiste.

Dobry podkład wyciszający

Dlatego też stawiając na panele drewniane w swoim mieszkaniu, należy sięgnąć także i po wysokiej jakości podkład pod panele podłogowe. Wówczas możemy mieć pewność, że poruszanie się po takich panelach będzie dość ciche, a nasze podłogi do złudzenia będą przypominały parkiety wykonane z drewna, nie mówiąc już o tym, że takie podkłady poprawią także i izolację naszej podłogi, co będzie tylko z korzyścią dla domowników.

sklep z podłogami

  Dlaczego warto zainwestować w sztukaterię?