Listwy do ścian i cokoły – niezbędne dodatki przy układaniu podłóg

Jeżeli decydujemy się na jakieś podłogi, to zazwyczaj są to panele lub też deski drewniane i rzecz jasna jest to zrozumiałe. Trudno jest się w takiej sytuacji dziwić temu, że wówczas najczęściej skupiamy się na samych podłogach. Warto jednak mieć na uwadze, że poza tym, nie mniej ważne jest również to jakie dobierzemy do nich listwy czy cokoły. Nie da się bowiem ukryć, że są to niezbędne dodatki, o których musi pomyśleć każdy, kto zabiera się za układanie podłóg. Jakie w związku z tym funkcje pełnią takie listwy do ścian?

Funkcja maskująca

Wspominając tu o takich listwach do ścian, przede wszystkim skupić się należy na niedokładnościach, z którymi bardzo często spotykamy się przy układaniu podłóg. Oczywiste jest bowiem to, że pomiędzy krawędzią zewnętrznych paneli czy desek a ścianami występują wolne przestrzenie. Bez listew na pewno nie wyglądałyby one zbyt atrakcyjnie. Listwy do ścian pełnią natomiast funkcję maskującą, a więc dzięki nim te szczeliny nie są widoczne. Nie jest to jednak jedyna ich zaleta.

Pomocne przy sprzątaniu

Poza tym takie listwy do ścian pomagają nam także przy sprzątaniu. W jakiś sposób zabezpieczają one bowiem nasze ściany przed zabrudzeniem, do którego mogłoby dojść przy odkurzaniu czy też przecieraniu podłogi mopem. Bez listew sprzęt czyszczący bezpośrednio stykałby się ze ścianą. W takiej sytuacji mu to uniemożliwimy. Dlatego też nie tylko ze względu na design należy stawiać na listwy. Są one także i praktyczne.

sklep z podłogami

  Najlepsza listwa biała, czyli MD018