Zabezpieczenie podłogi drewnianej – jak robić to dobrze?

Zabezpieczenie podłogi drewnianej – jak robić to dobrze?Podłoga drewniana jest naprawdę świetnym rozwiązaniem, niemniej jednak wymaga specyficznego i bardziej uważnego podejścia, niż np. panele. Dzisiaj powiemy sobie w jaki sposób należy zabezpieczyć podłogę drewnianą, aby mogła służyć w Twoim mieszkaniu przez bardzo długi czas.

Do takich najbardziej znanych metod nadal należy oczywiście lakierowanie podłogi. To właśnie warstwa lakieru pomoże Ci odpowiednio zabezpieczyć swoją podłogę przed ścieraniem, wodą czy wnikaniem zabrudzeń. Cyklinowanie jest dobrym wyjściem, jednakże ono pomimo, ze pozwala uzyskać ładniejszy wygląd podłogi, to nie zabezpieczy jej należycie. Po wykonaniu tego zabiegu, koniecznie bardzo dokładnie oczyść powierzchnię podłogi z wszelkiego pyłu i zabrudzeń, aby kolejne warstwy lakieru dobrze się trzymały i zawczasu wychwycić nierówności pozostałe po cyklinowaniu.

Najpierw wykonuje się lakierowanie podkładem, który wstępnie zabezpiecza powierzchnię i zapobiega zmianom kolory drewna. Warstwa podkładowa zapewni również mniejsze wnikanie lakieru właściwego w strukturę drewna, co również nie jest pożądane. Podkład nakładamy tylko jeden raz.
Potem przychodzi czas na lakierowanie właściwe, kiedy to cienkimi warstwami należy nakładać kolejne warstwy lakieru. Musisz to robić do uzyskania pożądanego wyglądu. Taka optymalna ilość warstw to 2 lub 3, niemniej jednak nie jest to żadna reguła. Wiele będzie jeszcze w tym wypadku zależało od tego, jak mocno podłoga będzie potem eksploatowana.
Musisz także zwracać uwagę na instrukcje producenta lakieru, który na pewno dokładnie określił częstotliwość nakładania kolejnych warstw. Dzięki temu możesz być pewien, iż nałożony lakier bardzo dobrze się będzie trzymał i ślicznie wyglądał.

sklep z podłogami

  Kolorowe czy białe meble do mieszkania?
3 komentarze